Razstava ob stoti obletnici izida prve slovenske slikanice Martin Krpan.

Povest je prvič izšla leta 1858 v Slovenskem glasniku.

Leta 1917 je zgodba Frana Levstika izšla skupaj z ilustracijami Hinka Smrekarja.

Martin Krpan je povest, ki jo otroci razumejo kot pripoved o boju med zlim in dobrim. Dobro je seveda Marin Krpan.

Z vidika branja odraslih pa je v  junaku lahko skrit tudi simbol naroda, ki vztrajno išče svojo pot, svobodo, suverenost.

Avtorica razstave Irma Krečič Slejko

Razstava je nastala na podlagi medpredmetnega sodelovanja knjižnično informacijskih znanj, zgodovine, gospodinjstva, likovne umetnosti, kemije in slovenščine.

Razstava Plakat miru na OŠ D. Lokarja Ajdovščina

V torek, 14. novembra se je na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina otvorila razstava z naslovom Plakat miru.

Izbor za razstavo, ki jo organizira Klub Lions, je letos opravilo kar šest likovnih umetnikov in pedagogov. Strinjali so se, da je med najboljšimi tudi delo naše učenke Julije Lorenzutti, ki je za svoje delo Cvetje prejela nagrado. Komisija je za razstavo izbrala še štiri dela naših učencev: Gašperja Samca, Lorisa Trošta, Sare Valič in Nike Kante. Otvoritveni večer je s svojim izjemnim glasbenim nastopom popestrila naša učenka Meta Kržič na klarinetu. Čestitke vsem!

mentorica: Sonja Makuc

Julija Andraž Loris
Nika Sara

Ekskurzija v London

V jesenskih počitnicah so nekateri učenci devetih razredov obiskali London. Ekskurzija je bila posebno doživetje. Vožnji z avtobusom do francoske obale je sledil prevoz z ogromnim trajektom. Pot smo nato nadaljevali do Londona in si v njem ogledali veliko glavnih znamenitosti in posebnosti. Naslednji dan smo obiskali rojstni kraj Shakespearja in Oxford. Na ekskurziji smo si ogledali tudi National museum and British museum. Zadnji dan so učenci nestrpno čakali pot domov. Nekateri so se namreč prvič peljali z letalom. Polni vtisov in doživetij smo se v Dobravlje vrnili v poznih večernih urah.

Šola v naravi

Učenci šestih razredov so se udelelžili šole v naravi v Planici. Seznanili so se z nekaterimi veščinami gorništva in različnimi športi. Predvsem pa so uživali v neokrnjeni naravi. Zelena modrina Zelencev in strma pobočja gora so samo del tamkajšnjih naravnih lepot. Nekaj utrinkov prikazujejo tudi slike.