Polna košara jesenskih podarjenih knjig in literarnih obiskov

V letošnjih prvih dveh šolskih mesecih smo na naši šoli gostili že dve otroški in mladinski pisateljici. Učenci pa so prejeli v dar različne knjige.

Na podružnični šoli v Vipavskem Križu se je 17. septembra z učenci 1. in 2. razreda srečala pisateljica Nataša Konc Lorenzutti.

17. septembra pa je naše tretješolce obiskal tudi župan Tadej Beočanin in jih obdaril s knjigo Maše Ogrizek Gospa s klobukom.
                PŠ Vipavski Križ          PŠ Vrtovin

2. oktobra se je z učenci 2. in 3. razreda na podružnični šoli v Črničah srečala pisateljica Anja Štefan.

Učenci 1. razreda so v mesecu otroka prejeli v dar knjigo Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado. S Kuzmo smo pri urah knjižnično informacijskih znanj šli tudi v deželo škratov …

1. oktobra so naši sedmošolci imeli kulturni dan in v okviru projekta Rastem s knjigo prejeli v dar knjigo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor.

Po jesenskih počitnicah pa nas čaka še literarno srečanje, ki bo organizirano za vse učence naše šole in sicer s pripovedovalko ljudskega slovstva Ljobo Jenče.

Literarna srečanja in podarjene knjige so popotnice na poti spodbujanja branja.

Koledar Zveze prijateljev mladine za leto 2020 bo krasila slika naše učenke Line Štolfa

Dobili smo sporočilo, da se je sestala komisija za ocenitev del, ki so prispela na likovni natečaj »Naše pravice«. Izbor je bila po besedah organizatorja ZPM Slovenije težka naloga, saj je bilo potrebno izbrati 12 del izmed skupno 1801 prejetih.

Veseli smo, da je bilo delo učenke Line Štolfa z naslovom »Razlike nas bogatijo« izbrano za ponazoritev pravice št. 8. Delo bo krasilo koledar Zveze prijateljev mladine Slovenije za leto 2020, ki bo izšel v mesecu decembru.

Iskreno čestitamo Lini in ji želimo še veliko ustvarjalnih uspehov!

Več na: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1696514530491509&id=320778411398468&sfnsn=mo

Projekt RASTEM S KNJIGO 2019/2020

Projekt poteka v okviru kulturnega dne Spoznavajmo kulturne ustanove in pomembne kulturen ustvarjalce našega kraja.

16. oktobra smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2019/2020.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisateljice Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor.

Več o projektu na spletni strani: https://www.jakrs.si/bralna-kultura/rastem-s-knjigo/letosnje-solsko-leto/

RASTEM S KNJIGO 2018/19

12. oktobra smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2018/2019.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisateljice Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh.

RASTEM S KNJIGO 2017/18

24.oktobra smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2017/2018.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisatelja Mihe Mazzinija Zvezde vabijo.

(več …)