Učenke in učenci OŠ Dobravlje, vabimo vas na fotografski natečaj na temo ČEBELE IN ČEBELARSTVO, ki ga organizira Čebelarsko društvo Ajdovščina – Vipava, v počastitev svetovnega dneva čebel.

Fotografski natečaj je razpisan v dveh kategorijah, za osnovnošolce in srednješolce.

Svoj izdelek (fotografijo) z osnovnimi osebnimi podatki (ime in priimek,šola ter razred oziroma letnik) pošljite na naslov f.natecaj@gmail.com do petka, 27. aprila 2018.

Velikost fotografije naj ne presega 5 – 6 MB in daljša stranica naj bo dolga vsaj 3000 pik (pixslov). Vsak avtor lahko  sodeluje na natečaju z eno fotografijo.

Avtor naj poimenuje svoje fotografije na sledeč način:

Priimek_Ime_ime-dela_orig.-ime-datoteke:

Primer: Novak_Janez_na-paši_IMG18753

Izbrane in nagrajene fotografije bodo tudi razstavljene. Avtor z oddajo fotografije soglaša z možnostjo razstave svoje fotografije na mestih, kjer bo društvo razstavilo izbrane fotografije.

Strokovna žirija bo ocenila fotografije po naslednjih kriterijih:

• kakovost fotografije (ostrino, osvetlitev, kompozicijo …)
  • tematiko fotografije (vsebino fotografije in njeno skladnost s tematiko natečaja),
  • izvirnost (kreativnost in interpretacijo teme).

V vsaki kategoriji bo žirija določila tri prva mesta.

Nagrade:

1. nagrada – pridelki iz čebeljega panja v vrednosti 60 evrov,
  2. nagrada – pridelki iz čebeljega panja v vrednosti 40 evrov,
  3. nagrada – pridelki iz čebeljega panja v vrednosti 30 evrov.

Vsi sodelujoči na natečaju bodo prejeli pisna priznanja za sodelovanje in kozarček medu.

Rezultati natečaja bodo objavljeni na FB strani ČD Ajdovščina – Vipava do torka, 15. maja 2018.

Podelitev nagrad in priznanj bo v soboto, 19. maja, ob 11. uri, v domu krajanov v Ajdovščini.

O poteku natečaja bomo obveščeni na FB strani čebelarskega društva.

Čebelarsko društvo Ajdovščina – Vipava

V teh dneh, ko se je dež malce »upehal« in popustil in so dolino prepojili sončni žarki je čas, ko lahko posnamete fotografijo s katero lahko kandidirate na natečaju. Dolina je v polnem razcvetu in čebele v skrbi za polne lončke medu v panjih poskrbijo tudi za nas, da bomo imeli poleti polna drevesa okusnega sadja.

Peter Valič

Za vzpodbudo pri iskanju čebčljih in čebelarskih motivov prilagam par utrinkov. Vse fotografije, razen malega čebelarja so posnete na mišjem brdu za šolo. Posneli pa so jih: učenci pri učenju makrofotografije ali jaz. Dokaz, da po dobre motive ni potrebno iti daleč.