Na naši šoli smo se že pred leti, ko smo postavljali temeljni kamen za novo šolo odločili, da bomo ta praznik vsako leto tudi kulturno obeležili.

Zato smo medse povabili različne ustvarjalce, ki izhajajo iz našega šolskega okoliša.

Letošnje leto je bil gost te prireditve Brane Jazbar, nekdanji učenec naše šole. Z njim je niti slikarstva spletala Ivana Slamič, ki je tudi obiskovala šolo v Dobravljah.

Zapeli pa so nam pevci pevskega zbora Napev iz Batuj, ki jih vodi mladi pevovodja Matjaž Remec. Tudi on in še večina pevcev so bivši učenci OŠ Dobravlje.

gost-vecera-2011-0m

Četrtek, 17.2.2011. Večer kot vsi drugi, pa vendar drugačen. Govora je o slikarstvu, ki je umetnost, je igra, je življenje. Je najboljši način za izražanje večnosti. O vsem tem, o svojem življenju s slikami in gorami, nam je pripovedoval Brane Jazbar. Opisoval nam je svojo zavezanost Vipavski dolini in, kako je biti učitelj, v zadnjem času tudi popotnik v visokogorju. Z zanimanjem smo mu prisluhnili.

Lepo nam je bilo ta večer v znamenju raznolikosti barv glasov, jezika in platna.  .

gost-vecera-2011-1m gost-vecera-2011-2m gost-vecera-2011-3m

kulisa v Branetovih odtenkih

nagovor ravnateljice Mirjam Kalin

Napev iz Batuj