Da je letošnja generacija devetošolcev izjemna, potrjuje tudi število učencev, ki so vseh devet let opravljali bralno značko in si tako pribrali naziv zlati bralec oz. zlata bralka. Kar 47 devetošolcev je tako v petek, 1. 6. 2018, odšlo na slavnostno prireditev v ljubljanski Cankarjev dom, kjer so nastopili Anja Štefan in Andrej Rozman Roza, glasbenika Boštjan Gombač in Janez Dovč, ilustrator Damijan Stepančič ter povezovalec programa Boštjan Gorenc Pižama. Poleg spominskega priznanja so zlati bralci prejeli tudi antologijo Srečka Kosovela Barž = kons s Stepančičevimi ilustracijami.

Kulturni program v Cankarjevem domu smo obogatili še z ogledom spominske hiše Ivana Cankarja, katerega 100-letnico smrti praznujemo decembra letos.

Vsem zlatim bralcem čestitamo za devetletno zvestobo knjigi!

mentorice BZ