V četrtek, 22. oktobra smo na naši šoli gostil kar dva literarna umetnika.

Najprej se je z učenci od 6. do 9. razreda srečal pesnik in zbiratelj ljudskega slovstva Franc Černigoj. S svojo opravo in pripovedovanjem je bil posredovalec ljudskega izročila naših prednikov. Z učenci smo ugotovili, da si prihodnosti na moremo zamišljati, če ne poznamo svojih korenin.

Zatem smo izpeljali drugo literarno srečanje z gostjo Lilo Prap (Lilijano Praprotnik Zupančič), slovensko pisateljico in ilustratorko. Predstavila se je učencem od 1. do 4. razreda.

Na oba literarna nastopa smo se z učenci pripravili. Brali smo njune knjige in ilustrirali na teme njunih zgodb. Tako smo ustvarili lepo scensko ozadje za vsake ga posebej.

Šolska knjižnica oživi tudi po predstavitvah ustvarjalcev zgodb in ilustracij.

Ko se ti v živo srečajo z učenci, postanejo njihove knjige žive, drugačne, bolj osebne.

In zanimanje za branje se poveča … «Ali imate knjigo…?«

Fotogaleriji:

Literarni nastop Franc Černigoj:

Literarni nastop Lila Prap:

Foto: Peter, Besedilo: Irma