V petek, 13. marca so v Dvorani Prve slovenske vlade na slavnostni prireditvi podelili občinska priznanja za najvidnejše dosežke v športu v letu 2014.

Bronasto priznanje je letos prejel tudi učenec 8. razreda naše šole Jan Šinigoj, član lokostrelskega krožka.

Jan se je z lokostrelstvom začel ukvarjati šele novembra 2013, v lanskem letu pa je premagal že marsikaterega bolj izkušenega nasprotnika. Že na šolskem regijskem dvoranskem prvenstvu je pokazal, da ni kar tako, februarja pa je na državnem prejel kar bronasto medaljo.

Svoje znanje je nadgradil ob vodenju svojega trenerja v ŠKD Budanje, kamor se je vključil. V lokostrelstvo je vložil veliko časa in truda, izpolnjeval je program treniranja, kar je pomenilo veliko dela tudi doma.

Na zunanjem šolskem državnem prvenstvu je premagal vso konkurenco, takoj za tem pa se licenciral kot tekmovalec kluba in začel tekmovati na tekmovanjih Lokostrelske zveze Slovenije. Že 19. julija je osvojil slovenski pokal iz arrowheada in osvojil tudi drugo mesto na državnem prvenstvu iz iste lokostrelske discipline. Za ta dva dosežka mu je Športna zveza Ajdovščina tudi podelila bronasto priznanje.

Iskrene čestitke in veliko uspeha še naprej!