Nova pravila šolskega sklada Osnovne šole Dobravlje

Upravni odbor je na seji 20. 12. 2021 sprejel nova Pravila šolskega sklada, ki jih objavljamo spodaj. Nova pravila so usklajena s spremenjeno zakonodajo (135. člen ZOFVI). Zakon prinaša dve novosti. Prva je, da se iz šolskega sklada lahko namenjajo sredstva tudi za udeležbo otrok iz socialno manj spodbudnih okolij na dejavnostih, ki so povezane z izvajanjem programa in se ne financirajo iz javnih sredstev, če se na tak način zagotavljajo enake možnosti.

Druga novost, o kateri vas bomo še dodatno obveščali, pa je, da se do največ 0,3 % donacije posameznega rezidenta iz namenitve dohodnine za posamezno leto, lahko kot upravičencu nameni šolskemu skladu, kar pa bo možno šele za leto 2022.

PRAVILA ŠOLSKEGA SKLADA OSNOVNE ŠOLE DOBRAVLJE

Šolski sklad OŠ Dobravlje je bil ustanovljen z namenom zbiranja denarja za pomoč učencem in njihovim staršem. Ustanovljen je bil v skladu s 135. členom Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja ter na podlagi sklepa sveta šole na seji dne, 16.10. 2008.

Sestavljajo ga trije predstavniki šole in štirje predstavniki staršev. Sklad vodi predsednik upravnega odbora.

Šolski sklad je namenjen za dejavnosti:

• pomoč socialno šibkim učencem za dejavnosti, ki jih organizira šola,
  • financiranje dejavnosti in potreb posameznega učenca, razreda oz. oddelka ali skupine učencev, ki niso sestavina izobraževalnega oz. vzgojnega programa in se ne financirajo iz javnih sredstev,
  • nakup nadstandardne opreme,
  • zviševanje standarda pouka in podobno.

O porabi denarja zbranega v šolskem skladu, na podlagi Pravil šolskega sklada odloča upravni odbor.

OBRAZEC VLOGE ZA STARŠE

Sredstva sklad zbira s prispevki staršev, drugimi prostovoljnimi prispevki, donacijami sponzorjev, zapuščin, itd.

Nakazila lahko nakažete na TRR: 01201-6030643679 s pripisom za šolski sklad.

V imenu šole se vsem sponzorjem in staršem zahvaljujemo za dosedanje sodelovanje in pomoč!

Predsednik upravnega odbora: Dean Kovšca