Usmeritve glede koronavirusa (COVID-19)

Spoštovani starši.

V teh dneh zaskrbljeno spremljamo dnevne novice, ki nas seznanjajo s širitvijo koronavirusa (COVID-19) v nam bližnji Italiji in ukrepe, ki so jih tam v povezavi s tem sprejeli.

Dne, 24. 2. 2020, smo v popoldanskem času prejeli navodila resornega ministrstva s priporočili, kako ravnati v tem trenutku, ki jih povzemamo spodaj.   (Okrožnica MIZŠ v prilogi).

Pomembno je, da upoštevamo splošne preventivne in specifične ukrepe (NIJZ), ki jih sicer izvajamo tudi pri preprečevanju drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal. S preventivnimi ukrepi smo danes seznanili vse učence in zaposlene.  Najdete jih  tudi na povezavi: https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019

• Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja. (navodila v prilogi)
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo. (navodila v prilogi)
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60%. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Na šoli skrbno spremljamo novice in priporočila. V primeru, da bodo potrebni nujni dodatni ukrepi, vam bomo informacije posredovali sproti:

• na spletni strani šole,
  • v kolikor bo to potrebno, tudi z e-sporočili (v primeru nujnosti tudi sms sporočili) preko e-asistenta.

Dodatne ažurne informacije dobite:

• na spletni strani NIJZ
  • Ministrstvo za zdravje zagotavlja ažurne informacije glede aktualnega stanja in predstavlja osnovno vstopno točko za vse informacije glede potrebnega ravnanja.
  • Ministrstvo za zunanje zadeve ažurno seznanja javnost na spletni strani in družabnih omrežij @MZZRS glede na sprejete ukrepe v sosednjih državah. Konzularna služba MZZ, veleposlaništvo RS v Rimu in Pekingu in Generalni konzulat RS v Trstu so v stikih z italijanskimi in kitajskimi oblastmi in redno spremljajo situacijo.
  • Informacije glede izpostavljenosti posameznih držav po svetu so na voljo tudi na European Centre for Disease Prevention and Control.
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ažurno spremlja vse komunikacijske točke in redno posodablja informacije na svoji spletni strani ter na spletnih družbenih omrežjih MIZŠ.

V upanju, da preventivni ukrepi preprečijo širitev v naše okolje, vas lepo pozdravljamo.

Priloge: 9555_Preliminarne usmeritve glede koronavirusa (COVID-19) Okrožnica

navodila_higiena-rok_splosna-javnost