Šestošolci v Planici

Naše bivanje v CŠOD-ju v Planici se počasi izteka.

Vabljeni k branju vtisov naših učencev in k ogledu foto utrinkov.

Četrtek, 22.9.2022

Zjutraj smo pojedli zajtrk in se odpravili na pohod na Tamar. Na Tamarju nam je učiteljica CŠOD-ja (Mateja) veliko povedala o Črnih vodah. V Tamarju smo se ustavili v koči in si naročili kakav. Po kosilu smo odšli v gozd, kjer smo si ogledali naravo, živali in fotografirali. Druga skupina pa je tekla na smučeh.

(Napisala dekleta iz sobe 43)

Dan slovenskega športa

23. septembra obeležujemo državni praznik dan slovenskega športa.

Na ta dan je na olimpijskih igrah prvič zaigrala slovenska himna. 23-ega septembra 2000 je na olimpijskih igrah v Sydneyju Zdravljica odmevala v čast veslačema Iztoku Čopu in Luki Špiku ter strelcu Rajmondu Debevcu.

Zgodovina slovenskega športa je bogata. Slovenska športna igrišča in dvorane so bila vedno polna, koče po hribih in gorah dobro obiskane, vrhunski športniki vedno znova uspešni. Že več kot 150 let nazaj je bilo ustanovljeno prvo telovadno društvo Južni Sokol in z njim postavljeni temelji za razvoj organiziranega športa, športa v šolah, društvih itn.

In ne samo v zgodovini – tudi dandanašnji je Slovenija športna velesila. Roglič, Pogačar, Dončić, Prevc, Gajser, Maze, Dragić, Kopitar, Gambret, Oblak, Čeh, naše reprezentance v ekipnih športih… Preveč jih je, da bi vse našteli. Zaradi njih nas pozna ves svet.

Slovenci smo športen narod. Naj bo današnji praznik priložnost, da počastimo vse naše junake in hkrati opomnik, da šport in gibanje potrebujemo tudi sami. Vsak dan. Ne preveč in ne premalo. Naj bo zdravo gibanje vpeto v vaš vsakdanjik. Postanite in ostanite aktivni – v šoli, doma, na vaškem igrišču, na travnikih, v naših športnih dvoranah, na hribčkih, hribih in v gorah. Tako boste krepili telesno in duševno zdravje ter prijateljske vezi.

Čestitke ob dnevu slovenskega športa!

Pohod na Otliško okno

V četrtek, 22. 9. 2022, smo z učenci sedmega razreda izvedli pohod na Otliško okno. Pohod smo začeli v Palah se povzpeli do Otliškega okna in končali na Otlici, kjer nas je čakal avtobus. Med pohodom smo spoznavali osnove gorništva in uživali v lepem razgledu na našo dolino.

Preživeli smo zanimiv in zabaven dan.

Več slik si lahko ogledate v galeriji.

Svet staršev

Spoštovani,

Obveščamo vas, da bo seja sveta staršev Osnovne šole Dobravlje potekala v četrtek, 29. 9. 2022, s pričetkom ob 17.30 v šolski avli v Dobravljah.

Sejo smo morali premakniti na četrtek, ker nekateri razredniki zaradi bolezni niso mogli še izpeljati roditeljskih sestankov.

Za sejo sveta staršev bo potekala še seja sveta zavoda.

Vabilo z gradivom boste starši preko e-pošte prejeli v petek, 23. 9. Pisno vabilo pa boste prejeli po navadni pošti v pričetku naslednjega tedna.

Staršem se zahvaljujemo za razumevanje.

Mirjam Kalin, ravnateljica