Občina Ajdovščina je tudi letos vsem učencem tretjih razredov podarila knjigo. Tokrat so prejeli knjigo z naslovom Jure in mumija. Zgodba ljubljanske mumije Vesne Kamin Kajfež in Tomislava Kajfeža. Ilustracije v knjigi so delo Jureta Engelsbergerja.

S pomočjo šolske knjižničarke, ge. Irme Krečič Slejko, so vsi naši tretješolci v Nacionalnem mesecu branja v dar prejeli knjigo in se obenem razveselili zanimivega knjižnega kazala.

Knjigo je gospa knjižničarka najprej predstavila in obrazložila njeno vsebino. Učenci so ob tem opazovali ilustracije in z zanimanjem poslušali ter sodelovali v pogovoru.

Njihova izkušnja, dobiti svojo čisto novo knjigo, je bila popolna. Ko so slišali, da bo knjiga  njihova, nekateri kar niso mogli verjeti. Posameznikom, ki radi berejo, so knjige pravo bogastvo, kar je bilo nam, strokovnim delavkam, zelo lepo opazovati.

Učiteljice 3. razreda