V četrtek, 20. 4. 2023, smo se udeležili državnega tekmovanja v krosu. Tekmovanje se je odvijalo v okolici paviljona Expano v Murski Soboti ob Soboškem jezeru (bilten tekmovanja). Tekmovanja se je udeležilo preko 2000 tekačev in tekačic. Našo šolo je zastopalo 34 učencev.

Šole se je točkovalo v posameznih kategorijah (5., 6., 7., 8. in 9. razred). Točkovalo se je  najboljši dosežek dveh učencev in  učenk. Hkrati pa je potekalo ekipno točkovanje šol, kjer se je upoštevalo osem najboljših uvrstitev šole v tekmovalnem delu. Točkovalo se je samo popolne ekipe.

V zelo močni državni konkurenci so se naši učenci dobro odrezali, uživali v nastopih in nabirali športne izkušnje za naslednja prihajajoča atletska tekmovanja.

V skupni ekipni razvrstitvi je naša šola zasedla 27. mesto od 48-ih šol, ki so imele popolno ekipo. Med posamezniki sta najboljšo uvrstitev dosegla Žana Jež (učenke letnik 2011) 19. mesto in Rok Cigoj (učenci letnik 2008) 11. mesto.

Vse rezultate si lahko ogledate na tej povezavi.

Nekaj utrinkov iz tekmovanja si oglejte v galeriji.

Učencem čestitamo za vzorno obnašanje, prikazano pripadnost šoli in borben tek.