Devetošolci so se v torek, 17. 9. 2024, udeležili dogodka Mladi in Castra, ki ga je organizirala Regijska razvojna agencija ROD Ajdovščina. Namen dogodka je bil spoznavanje poklicev na izkustven način. Učenci so se udeležili različnih delavnic (strojništvo, zdravstvena nega, paletno pohištvo, arboristika, geodezija, novinarstvo, elektrotehnika …. ), ki so potekale na Območni obrtni zbornici Ajdovščina, v prostorih KS Ajdovščina, v Garaži, na LU Ajdovščina in na terenu. Prisluhnili so tudi pogovoru z Tomijem Šercem in Tjašo Jazbec iz podjetja Scherz d. o. o. Pogovor z njima so vodile učenke, ki so obiskale delavnico novinarstva. Svoje spretnosti so devetošolci preizkusili tudi  pri reševanju »escape room« ugank in odpiranju skrinjic.