Slovenci smo športni narod. To ne potrjujejo le številni uspehi naših vrhunskih športnikov, temveč predvsem polna šolska igrišča, zapolnjene gorske koče ter polne športne dvorane in fitnes centri po celi državi. Redna telesna dejavnost je izjemnega pomena za zdravje, ki je skupaj z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga. Tega se Slovenci dobro zavedamo. Šport je v naši naravi in to je prepoznala tudi država, ki je 18. junija 2020 razglasila 23. september za Dan slovenskega športa.

Na ta praznični dan nas je obiskala rokometašica Nena Černigoj.

Začetki ženskega rokometa na Ajdovskem segajo zelo daleč nazaj, v leto 1955. Naslednje leto ženski rokomet praznuje 70-letnico. Rokometni klub dobi uradno ime Mlinotest leta1973. Članski rokomet se je v letih od 1974 do 1976 igral v Dobravljah na zunanjem igrišču. Takrat je rokomet igrala tudi učiteljica Športa na OŠ Dobravlje, gospa Alenka Kovšca. Z izgradnjo novega Športnorekreacijskega centra Police leta 1976, se delovanje preseli v Ajdovščino, ko se tudi začne novejša zgodovina kluba.

Za rokometašicami ajdovskega Mlinotesta je leto 2024 najuspešnejše v bogati klubski zgodovini. Osvojile so naslov pokalnih prvakinj. Prav tako je to najbolj uspešno leto za slovensko rokometno reprezentanco, ki se je prvič uvrstila na Olimpijske igre.

Za reprezentanco je igrala tudi  Nena, uspešna športnica in študentka.

Nena je igralka ženskega rokometnega kluba Mlinotest. Bila je uspešna že v mlajših selekcijah. Na EVROPSKEM KADETSKEM PRVENSTVU je bila kapetanka slovenske reprezentance, istega leta je dosegla tudi svoj prvi gol za člansko reprezentanco.

Našim učencem je predstavila njeno športno pot in z njimi delila utrinke z olimpijskih iger v Parizu.

Neni še enkrat hvala za obisk naše šole.