Skoči na glavno vsebino

V sredo, 29. 5. 2024, je bil v telovadnici OŠ Antona Martina Slomška v Vrhniki odigrano finalno tekmovanje v košarki 3×3 za osnovne šole. Na tekmovanje se je uvrstilo najboljših 12 ženskih in 12 moških ekip iz celotne Slovenije. Zbrali so se najboljši košarkarji in košarkarice iz celotne države.

Na zaključni turnir se je uvrstila tudi naša šola. OŠ Dobravlje so zastopali David Babnik, Filip Pišot, Miha Valič, Samuel Maiti, Jurij Furlan in Luka Beltram.

Naša prva ekipa je v skupinskem delu osvojila prvo mesto. V tem delu tekmovanja se je, na žalost, poškodoval eden izmed naših najboljših igralcev. V četrtfinalu nismo bili več tako konkurenčni in nas je izločila ekipa, ki je na koncu zasedla tretje mesto. Naša ekipa je na koncu osvojila 6. mesto v državi, kar je zelo lep dosežek.

Rezultate tekmovanja si lahko ogledate na tej povezavi – 2024_DP_OŠ_3x3_rezultati_finale.

Čestitke našim fantom za dobro in borbeno igro in odličen rezultat.