Skoči na glavno vsebino

V soboto, 29. 2. 2020, je na Rogli potekalo državno prvenstvo v ski-orientaciji, ki so se ga kot vsako leto udeležili tudi učenci Osnovne šole Dobravlje. V sodelovanju s Planinskim društvom Ajdovščina že vrsto let na orientacijskem področju žanjejo vidne rezultate – in tako je bilo tudi na zadnji februarski dan. Ski-orientacija združuje znanje orientacije in teka na smučeh, v obeh disciplinah pa so učenci iz Dobravelj zelo uspešni. Na Rogli je skupaj tekmovalo 45 tekmovalcev v različnih starostnih kategorijah, med njimi naši osnovnošolci, nekaj udeležencev je bilo tudi nekdanjih učencev, ki so se za ski-orientacijo navdušili že pred leti v času šolanja na naši šoli.

V kategoriji Ž17 je 1. mesto dosegla in s tem postala državna prvakinja Tinkara Stres, s 4. mestom je uspeh dopolnila Martina Brataševec, v kategoriji Ž14 je 2. mesto osvojila Zala Lozar, 4. mesto pa Neža Štor. Nina Černigoj (Ž21E) je v elitni skupini zasedla odlično 2. mesto.

Državni prvak med dečki v kategoriji M17 je postal Nik Gregorič, na stopničkah sta mu delala družbo še Aljaž Kerševan in Manuel Alberto Montes, za trud in uspešen prvi nastop na ski-orientaciji pa lahko pohvalimo tudi Gala Nemečka in Matijo Bovcona.

Prav tako se je s progo kljub močnemu vetru in težkim pogojem odlično spopadel mentor Stanko Čufer, saj je dosegel 1. mesto v kategoriji M40. Čestitamo!