V aprilu v občini Ajdovščina potekajo Dnevi filma za mlade, v okviru katerih si vsi učenci osnovnih šol v Občini Ajdovščina in Vipava, učenci srednje šole Veno Pilon Ajdovščina ter posamezne skupine otrok iz vrtca, ogledajo izbrani film. Letos so izbrani filmi dokumentarni in so povezani z naravo. Naši učenci so filmske projekcije v dvorani Prve slovenske vlade v Ajdovščini obiskali 3. in 4. aprila 2023.

Učenci od 1. do 6. razreda so si ogledali film Hrastovo srce, učenci od 7. do 9. razreda pa Snežni leopard. Oba filma odlikuje izjemna fotografija. Vabita nas, da si naravo pozorno ogledujemo, saj bomo le tako opazili njeno bogastvo in čudeže življenja. Zato pa potrebujemo predvsem veliko potrpežljivosti in zbranega opazovanja.

Kako so film doživeli učenci, pa lahko preberete na razstavi v šolski avli v Dobravljah, ki je nastala po ogledu filmov.