V petek 27. 09. 2024 smo se šolski fotografi podali v Celje na odprtje fotografske razstave in podelitev nagrad in priznanj v okviru foto natečaja, ki ga organizira Fotografska zveza Slovenije in celjski Digitalni fotoklub.

Fotografije uvrščene v katalog so prispevali: Elis Tošt, Erika Košir, Filip Artico, Hana Avdibašić, Karolina Šatej Bavčar, Katarina Tomanić, Mia Feltrin, Stela Lerinc, Veronika Šatej Bavčar.

Elis Tošt je prejela Diplomo FZS, Karolina Šatej Bavčar pa Diplomo DFK. Fotograf z največ točkami na šoli je Filip Artico. Kot šola smo se po treh drugih mestih (v obdobju 5. let do leta 2023) tokrat uvrstili na tretje. Več si lahko ogledate na https://www.digitalna-kamera.si/rezultati-zirije-mladost-ni-norost-2024/.

V Celje smo se odpravili prej, da smo se izognili gneči na AC, kjer so v petkih praviloma zastoji in kolone. Obenem smo računali, da nam bo tako ostala kakšna ura za obisk Celjskega gradu za fotografijo gradu in panoram, ki jih odlična lokacija ponuja. Vremenska napoved je bila točnejša od švicarske ure: v dveh urah smo imeli na voljo od sonca do oblačnosti različnih intenzitet. Ko smo se »naužili« motivov, ki jih ponuja slikovit in zanimiv grad z okolico, smo se odpravili na podelitev in domov. Namen obiska podelitve je tudi, da si ogledamo dela drugih avtorjev, da dobimo kakšno idejo in navdih. Vsega je bilo na pretek. “Konkurenca” je odlična, a tudi mi ne spimo!

Vsem fotografom in fotografinjam – tudi tistim, katerih fotografije se niso uvrstile v ožji izbor kataloga in razstave čestitam. V predizboru je bilo namreč nekaj več lot 25 000 fotografij, ki so jih učenke in učenci v večini posnele(i) na individualnih izhodih. To pomeni ogromno, saj s takim pristopom učenci gradijo predvsem notranjo motivacijo za samostojno delo.

Peter Valič

Utrinki s Celjskega gradu