Na Ministrstvu za digitalno preobrazbo si prizadevajo, da imajo vsi otroci enake možnosti pri pridobivanju digitalnih kompetenc in varnem sodelovanju v digitalni družbi, zato so za šoloobvezne otroke iz socialno najbolj ranljivih okolij vzpostavili mehanizem za pridobitev brezplačnih prenosnih računalnikov.

V okviru mehanizma so v novem tretjem javnem pozivu kot upravičenci opredeljeni posamezniki, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

– prejemajo otroški dodatek in so uvrščeni v razpon med prvim in vključno šestim dohodkovnim razredom oziroma je rejnik z denarnim prejemkom v višini otroškega dodatka, kot je določen za najnižji dohodkovni razred za prvega otroka;

– imajo vsaj enega otroka, ki je vključen v osnovnošolsko izobraževanje.

Po izdani pozitivni odločbi prenosni računalnik po pošti brezplačno prejmejo na dom.

Potrebno je samo izpolniti priloženo vlogo in jo poslati na naslov: JŠRIPS RS, Dunajska

cesta 20, 1000 Ljubljana s pripisom – Vloga za javni poziv MIRO. Vlogo lahko na tem naslov

oddajo. Vlogi ni treba prilagati nobenih dokazil.

Gradiva in pojasnila najdete na povezavah

Povezava do poziva

Vloga za prijavo