Na naši šoli se zavedamo pomena umetnosti, slednja združena z naravovarstvom, pa pomeni likovni natečaj Po čebelah se zgleduj.

Letos je ta že 14. zapovrstjo, nanj je prispelo 706 grafičnih del iz skupno petih držav: Slovenije, Italije, Avstrije, Latvije in Srbije. Prispele izdelke je skrbno pregledala tričlanska strokovna komisija, tako likovnih pedagogov v pokoju kot še vedno aktivni ustvarjalci Silva Copič, Irena Jazbar in Lucijan Bratuš. Med prispelimi deli so izbrali 60 avtorjev najboljših del za razstavo in podelili 3 zlata priznanja, 6 srebrnih priznanj in 8 bronastih priznanj.

Osrednji motivi letošnjega natečaja, ZGODBE, so upodobljene na likovnem področju grafike v različnih grafičnih tehnikah.

Likovna govorica ima izjemno izrazno moč, v kar se lahko prepričate sami z ogledom razstave v avli osnovne šole Dobravlje do 15. septembra 2022 ali pa virtualno na spletni strani Osnovne šole Dobravlje.

Veliko umetniških užitkov vam želimo,

ustvarjalci natečaja Po čebelah se zgleduj.

Zlata priznanja (Golden awards):

Srebrna priznanja (Silver awards):

Bronasta priznanja (Bronze awards):

Ostala razstavljena dela (Other artwork):